avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 254 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... am fost inselata ,ce pot sa fac?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

am fost inselata ,ce pot sa fac?

Buna ziua!Am si eu o problema ,am avut nevoie de bani in imprumut si am zis sa intru pe net sa vad ce gasesc,si asa am dat eu de un domn foarte dragut care a zis ca am imprumuta cu o dobanda de 15% pe an si cu contract notarial si tot ce trebuie,ma pus sa ii trimit 150 de ron in cont bancar.Am depus bani si in urmatoare zi trebuia sa ne intalnim la un notar sa semnam actele,dar domnul nu a mai raspuns.Ce pot sa fac in aceasta situatie?
Ultima modificare: Marți, 31 Mai 2011
damarist, utilizator
Cel mai recent răspuns: Reivian , utilizator 01:43, 3 Iunie 2011
Ce trebuie sa faceti?? Mergeti la banca unde ati de pus banii ca sa aflati adevaratul numa si pronume al celui care va inselat. Daca banca nu va furnizeaza datele solicitate apelati la Politie si, formulati o plangere de inselatorie de persoane necunoscute,,,,Succes :((
damarist a scris:

am dat eu de un domn foarte dragut



Cu datele de identificare si cele bancare pe care vi le-a dat ca sa-i virati banii (chitanta de la banca) mergeti la politie si faceti o plangere, poate ii mai trece din dragalasenie...
Ultima modificare: Marți, 31 Mai 2011
ContSters196669, utilizator
Incercati sa evitati pe viitor ,,domnii draguti'' ! Au romanii o vorba : ,,cine nu casca ochii, casca punga'' !
Am numele si prenumel acestui om si contul bancar...o sa merg la politie sa rezolv problema:D...multumesc pt raspuns!!
Succes, nu ar trebui sa fie o problema prea mare :)
Insa depinde si ce ati scris pe ordinul de plata ca reprezinta suma pe care ati depus-o in contul lui. Trebuie sa si dovediti ca v-a pacalit. Eventual daca ati avea si discutiile de pe net...
Dar sigur politistii va vor intreba mai multe.
:luck:

Alte discuții în legătură

Bună seara, vin și eu cu un subiect mai complex. am un băiat ... unsimpluom80 unsimpluom80 Bună seara, Vin și eu cu un subiect mai complex. Am un băiat în vârstă de 24 ani, muncește.. de câteva luni vorbește cu o fata pe internet (asa ... (vezi toată discuția)
Împrumuturi online din afara țării, pentru acordarea cărora se cere o sumă de bani reprezentând analiza dosarului. ce mă sfătuiți să fac? C.Gheorghita C.Gheorghita Buna seara, in urma solicitarii unui imprumut online, am primit un contract in care pe langa conditiile de creditare cerute, pentru a m-i se vira bani in cont ... (vezi toată discuția)
Cum pot scapa de camatar? ca40783 ca40783 Acum doi ani am avut nevoie de o anumita suma de bani pentru rezolvarea unor probleme personale legata de sanatate. O cunostinta mi-a recomandat un anumit domn ... (vezi toată discuția)