Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Împrumuturi online din afara țării, pentru ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Împrumuturi online din afara țării, pentru acordarea cărora se cere o sumă de bani reprezentând analiza dosarului. Ce mă sfătuiți să fac?

Buna seara, in urma solicitarii unui imprumut online, am primit un contract in care pe langa conditiile de creditare cerute, pentru a m-i se vira bani in cont mi se cere o suma de bani reprezentand analiza dosarului.
Ce ma sfatuiti sa fac? (dna care imi ofera imprumutul este din Franta - Paris).
Manuela Rășină, administrator
Este plin mediul on-line de "oferte de imprumut avantajoase". Parerea mea, asta si din ce am intalnit in jurul meu, esta ca e o mare teapa. Daca tot vor sa va vireze imprumutul de ce nu -si retin c-val" analizei dosarului "din suma de credit??
Asa cum vi s-a spus deja, este foarte probabil (99,9%) o inselatorie. Cred ca au mai fost discutii chiar pe acest forum chiar despre aceasta "doamna din Paris, Franta". In locul dvs. as fi foarte precaut si m-as abtine de la astfel de tranzactii.
E tzeapa. Nu plătiți nimic... ce comisioane sa plătiți unei persoane fizice? E plin internetul de astfel de oferte...
~ Conținut șters la cerere ~
1000% inselatorie.