Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Procura pentru vanzarea unui autoturism
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Procura pentru vanzarea unui autoturism

Buna ziua,
In scurt timp va trebui sa plec din tara si as dori sa vand autoturismul proprietate personala. Pentru perfectarea actelor, va trebui sa imputernicesc, prin procura notariala, o ruda apropiata. Daca aveti cunostinte despre preturile estimative pentru o astfel de procura si daca este absolut necesara prezenta in fata notarului a ambelor persoane (inclusiv cel imputernicit), avand in vedere ca nu locuim in aceeasi localitate.
Multumesc pentru raspunsul dumneavoastra.
carry, utilizator
in fata notarului va prezentati doar dvs., cel care da procura, costurile sunt in jur de 100-150 lei
Da in fata Notarului in mod deosebit trebuie Dv. sa va prezentati in persoana, mandatarul Dv. nu este necesar doar sa aveti o copie dupa actul de indentitate al celui carui ii faceti "procura speciala".:O
Multumesc pentru amabilitate si pentru raspunsul prompt.
Va doresc o zi buna!