Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ca de obicei...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ca de obicei...

Art. 15, Legea nr. 295/2004 precizeaza la conditia h. "nu au săvârşit vreuna dintre contravenţiile pentru care legea prevede revocarea dreptului de procurare, deţinere sau, după caz, port şi folosire a armelor;"... este vorba de acordarea autorizatiei de arme letale. Stie cineva la ce contraventii se refera ?
Buna ziua, vezi art.133 si 134 din Legea 295/2004