Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... cedo - asteptare deciziei
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

cedo - asteptare deciziei

avind in vedere ca, plingerea pe care am facut-o la CEDO (prin avocatul meu) se afla de foarte multa vreme pe rol ,( respectiv din mai 2008) iar in luna iulie a aceluias an primind nr. de inregistrare a dosarului meu la CEDO - Intrebare - pot trimite o scrisoare secretariatului CEDO pt. a cere o lamurire la starea actuala de fapt a plingerii mele , iar aceasta ca persoana fizica (deci, nu prin avocatul meu pe care l-am insarcinat cu redactarea si trimiterea actelor la CEDO) ?
Va multumesc anticipat si va ramin profund recunoscator
PS. poate stiti cumva si adresa exacta a secretariatului sau biroului care se ocupa cu aceasta problema !!!
Da, se poate face o astfel de cerere .. cererea se trimite la:
Monsieur le Greffier de la Cour europeenne
des Droits de l’homme,
Conseil de l’Europe,
F–67075 Strasbourg Cedex.
FRANCE