Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... prestare servicii de pf
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

prestare servicii de pf

buna dimineata !

as dori sa ma lamuresc si eu intr-o problema : la un I.I. caen 9329 (alte activ recreative si distract ) persoanele care predau dansuri .... daca sunt PF -uri pot sa factureze lunar prestarea si incasarea fara a fi angajat cu fract de norma ? ITM are ceva inpotriva ? ca am sunat la ei spun ca conv. civile nu mai sunt valabile in codul muncii au disp de vo 10 ani si mi-au sugerat sa-i angajez cu 1 ora pe zi cum e cel mai corect din punct de vedere juridic ?mentioneaz ca activitatea lor e ocazionala in special wikendurile .
multumesc anticipat !
maritica balan, utilizator