Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

proprietate

buna ziua as avea o intrebare.Am construit o casa cu toate actele in regula,dupa trei ani vecinul din spatele casei imi cere cincizeci mii euro despagubire ca i am luat lumina ma ameninta ca ma da in judecata .Va rog daca puteti sa ma lamuriti daca este posibil asa ceva si ce ar trebui sa fac.va multumesc
buna ziua,
dvs nu aveti nimic de facut, asteptati sa vedeti demersurile pe care le va face vecinul dvs.
atat vreau sa ma lamuriti> deci vecinul meu poate sa ma dea in judecata pentru asa ceva? ar avea castig de cauza,chiar daca constructia si actele sunt in regula? va rog sa-mi raspundeti.multumesc inca o data.
ca va poate da in judecata este un aspect, dar de aici pana la a castiga un eventual litigiu este cale lunga.