Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii deduceri salarii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

deduceri salarii

daca am dreptul sa trec la deduceri personale si sotia in cazul in care nu are un loc de munca in afara de copii
La sotie , da , sunt rude de gradul unu si e bine asa .
Reiau temeiul legal :
(3) Persoana în întreţinere poate fi soţia/soţul, copiii sau alţi membri de familie, rudele contribuabilului sau ale soţului/soţiei acestuia până la gradul al doilea inclusiv, ale cărei venituri, impozabile şi neimpozabile, nu depăşesc 250 lei lunar.
:)