Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... BULETIN DE IDENTITATE ROMAN
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

BULETIN DE IDENTITATE ROMAN

BUNA ZIUA,CUM SA FORMULEZ,...EU SINT IN ITALIA SI AM TRECUT GRANITA PE BAZA BULETINULUI DE IDENTITATE ,(NU AM PASAPORT),CARE A EXPIRAT DE O LUNA,POT SA REINTRU IN ROMANIA,IN AUGUST FARA SA PLATESC CINE STIE CE AMENZI,SAU CARE ESTE PROCEDURA LEGALA(CONFORM LEGILOR ROMANESTI) PE CARE TREBUIE SA O ADOPT? VA ROG SA RASPUNDETI ,CHIAR DACA PAR STUPID.VA MULTUMESC! 07 IUNIE 2011 #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o
Nu mai scrieti cu majuscule, este impotriva regulamentului.
Conform legilor din Romania, puteti intra in tara cu actele de identitate expirate, fara nici o amenda.
Daca totusi doriti, puteti sa va faceti acte provizorii la consulatul roman din Italia.