Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... recuperare taxa de poluare auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

recuperare taxa de poluare auto

buna ziua,
va rog sa-mi spuneti daca pot sa-mi mai recuperez taxa de poluare in valoare de 1136 ron pe care i-am platit pe data de 24.02. 2009 si 8215 ron pe care i-am platit pe data de 18.05.2009 avand in vedere faptul ca am facut cerere la finantele publice si pe data de 07.06.2001 am primit urmatorul raspuns: ,,POTRIVIT OUG NR 7/2009 DE MODIFICARE A OUG NR 50/2008 PENTRU INSTITUIREA TAXEI DE POLUARE CU MODIFIC. SI COMPLETARILE ULTERIOARE, TAXELE CALCULATE SI ACHITATE PT. AUTOVEHICULELE ACHIZITIONATE IN VEDEREA INMATRICULARII IN ROMANIA DUPA DATA DE 18.02.2009 NU FAC OBIECTUL PROCEDURILOR DE RESTITUIRE PREVAZUTE DE LEGISLATIA IN VIGOARE"
va multumesc
Sigur că o puteți recupera. Consultați un avocat, va ști ce trebuie să facă.