Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Conferinta despre terapii naturale si dreptul nostru ...
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Conferinta despre terapii naturale si dreptul nostru de a beneficia de ele

Buna dimineata

Va supun atentiei o invitatie la o foarte interesanta conferinta pe tema terapiilor naturale si a dreptului nostru de a beneficia de acestea in mod liber.

Organizatorii acestei conferinte solicita si ajutor voluntar din partea persoanelor care doresc sa sprijine acest eveniment. Toate detaliile mai jos

Va asteptam la conferinta, ca participanti si/sau voluntari :D

********************

Ne face placere sa va informam ca pe data de 30 iunie 2011 la Sala Titulescu din cadrul Complexului Expozitional Romexpo Bucuresti va avea loc o foarte interesanta conferinta intitulata „Miscarea Vietii – Apararea drepturilor noastre la sanatate naturala si alimentatie fara organisme modificate genetic”.

Detalii despre acest eveniment puteti gasi aici
[ link extern ]

Avem nevoie de ajutor voluntar din partea voastra pentru
- vanzare de carti
- distribuire de materiale oferite gratuit (pliante, fluturasi)
- inregistrarea persoanelor doritoare ca distribuitori de carte
- inregistrarea persoanelor doritoare ca voluntari pentru campania Miscarea Vietii
- invitarea participantilor sa se alature campaniei de Instruire a Lumii in Domeniul Sanatatii
- coordonarea semnarii petitiei de catre participantii la conferinta
Activitatile specifice care vor fi indeplinite de fiecare voluntar vor fi stabilite de echipa organizatorilor evenimentului.

Pentru activitatile mentionate mai sus avem nevoie de aproximativ 20 de voluntari. Solicitarile vor fi inregistrate in ordinea cronologica a primirii lor, iar cu cateva zile inaintea evenimentului, veti fi contactati pentru a va confirma participarea.

Voluntarii vor putea audia conferinta iar la sfarsitul evenimentului vor primi gratuit un exemplar din cartea „Radacinile naziste ale Bruxelles UE” versiunea in limba romana.

Conferinta incepe la ora 18.00. Accesul publicului in sala va fi permis incepand cu ora 17.30.
Voluntarii vor fi asteptati la sala de conferinta incepand cu ora 16.00 pentru a li se repartiza sarcinile.

Daca doriti sa va oferiti ajutorul voluntar la acest eveniment, va rugam sa trimiteti un email la dr.rath_romania@yahoo.com in care sa va exprimati disponibilitatea si sa ne comunicati datele de contact (nume, numar de telefon) pentru a fi contactati.

Evenimentul este si pe Facebook, va rugam sa-l faceti cunoscut si familiei, prietenilor, colegilor, cunostintelor etc.
[ link extern ]

* * *
Daca doriti sa va implicati si pe viitor ca voluntari in actiunile care se vor desfasura pe viitor sub egida campaniei Miscarea Vietii, activitatile vor include

1) Raspandirea informatiei cu privire la cartea Radacinile naziste ale Bruxelles UE si distribuirea acestei carti in limba romana (in curand va fi disponibila si editia online)

2) Raspandirea constientizarii Apelului la „Miscarea Vietii”
(Ultimul capitol al cartii despre UE, intitulat „Releul vietii”, contine detalii asupra catorva dintre scopuri si actiunile care trebuie intreprinse)

3) Raspandirea informatiei si colectarea semnaturilor pentru petitia Initiativei pentru un Referendum European

4) Organizarea de intalniri locale si discutii pentru a aduce aceste probleme in atentia cat mai multor oameni posibil.

5) Ajutor cu traducerea site-urilor noastre

6) Publicarea pe internet a legaturilor spre site-urile noastre, cat de mult posibil. Acestea sunt:

· Initiativa referendumului european [ link extern ] /
· Fundatia de Sanatate Dr. Rath [ link extern ] /
· Miscarea Vietii [ link extern ] /
Si altele [ link extern ]

7) Raspandirea informatiei despre pagina „Sustinerea Referendumului European pentru dreptul de a folosi remediile naturale” de pe causes.com
[ link extern ]

8) Raspandirea informatiei despre pagina "Friends of the Dr. Rath Foundation" (Prietenii fundatiei Dr.Rath) pe Facebook.
[ link extern ]

In speranta ca veti dori sa ne ajutati si pe viitor, in vederea atingerii scopului de a crea o lume mai buna pentru noi toti, asteptam sa ne contactati.

Cu cele mai bune urari,

Fundatia Dr.Rath - Romania
tanguera, utilizator