avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 491 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Autorizari necesare coduri caen 5911, 5912, 5913
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Autorizari necesare coduri caen 5911, 5912, 5913

Buna ziua,

Doresc sa infiintez o societate comerciala avand ca obiect de activitate:
5911 - Activitati de productie cinematografica, video si de programe de televiziune
5912 - Activitati post-productie cinematografica, video si de programe de televiziune
5913 - Activitati de distributie a filmelor cinematografice, video si a programelor de televiziune

Este cumva nevoie de o autorizare speciala pentru aceste caen-uri?

Va multumesc,

Alte discuții în legătură

Alegere caen sound design Anca Diana Anca Diana Buna ziua, Doresc sa deschid o firma cu obiectul de activitate sound design si muzica pentru jocuri si filme, si am unele nelamuriri: 1. Ce coduri caen se ... (vezi toată discuția)
Cod caen activitati fotografice + filmare nunti Loredana_84 Loredana_84 Ca si cod caen pentru activitati foto am regasit 7420 - Activitati fotografice. Insa pentru filmari la nunti + editare filmari si absolut tot ce tine de partea ... (vezi toată discuția)
Coduri caen pentru srl-d foto-video AlexDanielRadu AlexDanielRadu Buna seara, Doresc sa imi deschid un SRL-D in domeniul foto-video. Sunt in regula codurile CAEN pentru ceea imi doresc eu ? 5819 Alte activități de ... (vezi toată discuția)