avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 548 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Contract de asigurari sociale
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Contract de asigurari sociale

o persoana fizica ce are Contract de Asigurari Sociale (ptr pensie si sanatate), unde tine cartea de munca?
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 16:15, 9 Iunie 2011
Daca aveti contract direct cu casa de pensii si platiti la ei, la caserie, cartea de munca o tineti acasa. De fapt nici nu se mai folosesc cartile de munca de la 1 ianuarie 2011.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ani lipsa la vechime in cartea de munca luciapatricia luciapatricia Buna ziua Am lucrat in perioada 2006-2010 intr-o firma..M-am reintors din anul 2012 luna iunie,si avand nevoie de niste documente ,am scos stagiul de ... (vezi toată discuția)
Acte necesare pt plata asigurarii sanatate pt pers fara venit ancaiuliana1 ancaiuliana1 Buna ziua, Doresc sa stiu cum pot plati asigurarea sociala de sanatate tinand cont ca nu mai lucrez din august 2011, nu am niciun venit pana in prezent si am ... (vezi toată discuția)
Intreprindere individuala. titular si angajat in acelasi timp kingbt kingbt Vreau sa intreb daca se poate sa fiu titular si angajat la aceeasi Intreprindere Individuala. Pun intrebarea deoarece la ITM mi s-a spus ca nu se poate, dar eu ... (vezi toată discuția)