Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... parte in proces
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

parte in proces

Recursul poate fi facut numai de parat si reclamant?sau si de catre alte persoane juridice care au participat la apel?
de ambele,cine are interes dintre ele
Ma refeream daca poate face recurs si altcineva in afara de parat si reclamant
Da, pot face recurs si alte persoane: intervenientii, chematii in garantie, procurorul...
De ce ?Hotararile le sunt opozabile intrvenientilor?
Bineinteles.
Daca ne spuneti ce fel de intervenient este, va redam textul din Codul de proc. civ. in care este prevazut faptul ca hotararea ii este opozabila.