Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de odihna in perioada preavizului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de odihna in perioada preavizului

Buna ziua!

Un administrator de SRL in perioada preavizului poate sa-si ia concediul de odihna? Multumesc pentru ajutor!
Concediul de odihna este un drept al salariatului la care acesta nu poate renunta.
Concediul de odihna efectuat in perioada preavizului nu suspenda durata preavizului.