avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 142 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de odihna in perioada preavizului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de odihna in perioada preavizului

Buna ziua!

Un administrator de SRL in perioada preavizului poate sa-si ia concediul de odihna? Multumesc pentru ajutor!
Cel mai recent răspuns: juridic dana , utilizator 15:49, 15 Iunie 2011
Concediul de odihna este un drept al salariatului la care acesta nu poate renunta.
Concediul de odihna efectuat in perioada preavizului nu suspenda durata preavizului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zile de concediu in preaviz tcaro tcaro Buna ziua Zilele de concediu din 2017, de care nu am beneficiat le pot folosi in preaviz? Si cate imi revin 21 de zile potrivit contractual sau 1.75*nr de ... (vezi toată discuția)
Demisie la zi Sanziana2017 Sanziana2017 Buna ziua. Ajutati-ma,va rog cu o informatie.Lucrez la o firma nordica pe o functie de Sef Serviciu Administrativ(Sef de tura) de 1 an jumatate,doresc sa-mi ... (vezi toată discuția)
Cum se demisioneaza? tundi tundi am o problema,va rog sa ma ajute cineva. lucrez la o firma de 1 an si acum vreau sa demisionez (vezi toată discuția)