Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ajutor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ajutor

Ma poate ajuta cineva cu un tip de fisa de post facuta pt noile modificari(criterii evaluare)? Sunt deja in intarziere cu fisele,am facut criteriile,dar nu imi dau seama cum ar trebui sa arate ca fisa. Multumesc.

Model-cadru pentru fisa postului

[Denumirea postului]

Identificarea postului

1. Numele si prenumele titularului:
2. Denumirea postului:
3. Pozitia in COR/Cod:
4. Departamentul/locatia:
5. Nivelul postului:
[Conducere/coordonare sau executiet]

6. Relatiile organizatorice

a. Ierarhice (control, indrumare, posturi supervizate):
b. Functionale (colaborare, pe orizontala):
c. Reprezentare (colaborare, consultanta):

Descrierea postului
1. Scopul general al postului:

2. Obiectivele postului:
[Descrieti principalele obiective si mentionati-le in ordinea importantei lor.]

3. Descrierea sarcinilor/atributiilor/activitatilor postului:

4. Descrierea responsabilitatilor postului

a. Privind relatiile interpersonale/comunicarea:
b. Fata de echipamentul din dotare:
c. In raport cu obiectivele postului:
d. Privind securitatea si sanatatea muncii:
e. Privind regulamentele/procedurile de lucru:

5. Conditiile de lucru ale postului
a. Programul de lucru:

b. Conditiile materiale:
[Acolo unde este cazul, precizati aspectele specifice postului cu privire
la:ambient, pozitie de lucru, deplasari, spatiu de lucru, beneficii ale
angajatului.]

c. Conditii de formare profesionala:

6. Gradul de autonomie
a. Autoritate asupra altor posturi:
b. Delegare (inlocuitori, sarcini delegate):
[Mentionati numele persoanei inlocuitoare, cu precizarea limitelor de competenta si a sarcinilor pe perioada delegarii.]

7. Indicatori de performanta:
[Precizati performantele financiare sau non-financiare pe care trebuie sa le atinga ocupantul postului si indicatorii care evalueaza gradul in care s-au atins aceste performante.]

8. Citeriile si perioada de evaluare a performantelor:

9. Evolutii posibile:
[Numiti postul pe care ar putea sa avanseze titularul dupa obtinerea unor
performante constant superioare.]

Specificatia postului
1. Nivelul de studii:
2. Calificarile/specializarile necesare:
3. Competentele postului:

[ link extern ]
Multumesc!