Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Suspendarea contractului de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Suspendarea contractului de munca

In cazul persoanelor care beneficiaza de concediu medical, la cate zile de concediu medical se suspenda contractul de munca? Si in baza la ce lege? Conform Codului muncii la art. 50 este prevazut punctul b- incapacitate temporara de munca dar nu se scrie la cate zile.
Va multumesc.
Da, se poate angaja cu c.i.m. pe perioada o persoana pe postul respectiv.