avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 770 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Tratatul de la Lisabona si viitorul Uniunii Europene
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Tratatul de la Lisabona si viitorul Uniunii Europene

CENTRUL DE EXCELENŢÃ ACADEMICÃ, în parteneriat cu UNIUNEA JURIªTILOR DIN ROMÂNIA, organizează în data de 22 iunie 2011 (miercuri), începând cu ora 10.00, conferinţa având ca temă „Tratatul de la Lisabona şi viitorul Uniunii Europene” .

Conferinţa va fi moderată de către:

Profesor AUGUSTIN FUEREA, Facultatea de Drept,

Universitatea „Nicolae Titulescu”| Universitatea din Bucureşti.

Vor lua cuvântul:

- Profesor EMILIAN DOBRESCU, secretar ştiinţific al Secţiei de ªtiinţe Economice, Juridice şi Sociologie al Academiei Române;

- Lector ROXANA POPESCU, Facultatea de Drept, Universitatea Creştină „Dimitrie Cantemir”; Consiliul Legislativ;

- VIOREL TOMESCU, doctor în drept, ministru plenipotenţiar, MAE.

Evenimentul se desfăşoară la sediul Uniunii Juriştilor din bd. Magheru nr. 22, sector 1, Bucureşti.

Alte discuții în legătură

Student anul i smart_demon smart_demon sunt si eu un student la drept la cantemir(Universitatea Crestina \"Dimitrie Cantemir\")... si nu m-am decis in privinta viitorului meu ....... in care parte ... (vezi toată discuția)
Concursul de pledoarii de drept penal ºi drept procesual penal „nicolae titulescu” Atitienei Atitienei Asociaţia Studenţilor Universităţii “Nicolae Titulescu” din Bucureşti are onoarea să vă invite la desfăşurarea ultimei etape a ... (vezi toată discuția)
Doar un sfat.... *2007* *2007* Stiu ca nu sunt indreptatita sa scriu in aceasta sectiune a forumului...dar as vrea sa cer un sfat unor oameni avizati in ale "scolii" ....as vrea sa ma ... (vezi toată discuția)