Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... uscatoria unui bloc nu o pot folosi toti locatarii?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

uscatoria unui bloc nu o pot folosi toti locatarii?

buna ziua. blocul in care locuiesc are uscatorie pentru care platim fiecare locatar. unde as putea sa fac o reclamatie si ce ar trebui sa scriu in ea deoarece administratorul blocului nu vrea sa ne lase sa o folosim. eu am mare nevoie pentru a usca rufele deoarece nu am balcon si locuim trei persoane intr-o garsoniera. va multumesc

Va adresati la Primarie localitatii Dv. Titlu petitiei "D'LE PRIMAR", Subsemnatul..... cu domiciliul..... proprietar al apartamentului situat in localitatea ...str....si toate datele de adresa, membrul al Asoc. De Prop...cu sediul in.....str...prin prezenta va sesizez urmatorele incoveniente din asociatia acarei membrulsunt si, anume;
Descrieti abuzul administratorului, si dece aveti nevoie si utilitate spatiul respectiv sa fie eliberat de cine il detine in mod fraudulos; (uscarea rufelor..etc.). Aratati ca spatiul respectiv este proprietate comuna..Succes.:((
Poate aveti si un presedinte de asociatie si....lui trebuie sa ii adresati solicitarea de a folosi uscatoria deoarece este proprietate comuna si deci, daca nu cumva este inchiriata sau folosita ca spatiu pentru biroul asociatiei, aveti dreptul sa o folositi.
daneza_eu a scris:

blocul in care locuiesc are uscatorie pentru care platim fiecare locatar.

Cum adica platiti fiecare locatar? Platiti o chirie, o taxa pentru uscatorrie si nu o folositi? Numai dumneavoastra sunteti in acesata situatie sau toti vecinii?
Cine foloseste acea uscatorie?
De ce acel administrator nu va permite sa uscati rufele in uscatorul comun?. Poate locuieste el acolo si in cazul acesta, intrati peste el si intindeti toate rufele in capul lui.:D
uscatoria o folosesc pentru depozitarea lucrurilor personale nefolosibile momentan