Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contabilitate - semnatura electronica
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contabilitate - semnatura electronica

Ce declaratii sunt obligatoriu de depus electronic, si aici ma refer strict la intreprinderile mici (deoarece cele mari si mijlocii erau obligate oricum inca de la sf anului 2010 sa depuna toate declaratiile elecronic). Adica daca o societate nu depune declaratia 112 (deoarece nu are momentan niciun angajat) ci depune doar celelalte decalratii 101, 300 etc, este obligata sa isi achizitioneze acel certificat digital pentru semnatura electronica?

Daca nu are salariati, firma nu e obligata sa depuna electronic de la 1 iulie 2011 nici o declaratie si nici nu e obligata sa-si cumpere semnatura electronica.
Va multumesc!