Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Este obligatoriu?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Este obligatoriu?

Este obligatoriu sa completam raport de gestiune zilnic la o intreprindere individuala?
Daca exista gestiune o evidentiati ca stoc in Raportul de gestiune.
da, daca desfasurati activitate de comert cu amanuntul si/sau productie.
ovidiu7676, utilizator
Multumesc. As mai avea o intrebare.Cu ce pret pot vinde un cantar (vechi de vreo 4 ani) unei alte societati?
Depinde de valoarea acestuia. Este obiect de inventar sau mijloc fix? Are amaortizare integrala, daca este obiect de inventar?
Cu ce pret vindeti nu va putem ajuta noi, deoarece nu ne permite Regulamentul forumului. Pe acest forum primiti informatii economice sau juridice. Dar va putem ajuta sa va incadrati in niste limite. :)
Este obiect de inventar. La data cumpararii a fost dat in folosinta.