Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediere

sunt angajata la o firma de stat care se afla in insolventa,de o luna firma a mai primit si un alt domeniu de activitate in care s-au facut angajari.sunt intretinator de familie,sunt singura pe postul de facturare ,am calificare pentru acel post ba mai mult peste cateva zile am sustinerea licentei si azi am fost anuntata verbal ca voi primi preaviz de 20 de zile.ce pot face?in cadrul firmei sunt cea mai veche si sunt unica care amcopil minor in intretinere.postul nu a fost redus faptic la itm.multumesc
Singura posibilitate a dvs este sa contestati in instanta decizia de concediere ...
as avea sanse de castig?multumesc.
lulita a scris:

as avea sanse de castig?multumesc.

Sanse sunt de castig , dar si de pierdere ... depinde de modul in care a avut loc concedierea , de modul in care au fost respectate conditiile de forma si de fond pentru emiterea deciziei de concediere etc.