avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Linie de credit reinnoita
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Linie de credit reinnoita

O linie de credit obtinuta initial in 2010, pentru un an si prelungita la scadenta, in 2011, cu inca un an, dupa reinnoire trebuie sa fie incadrata ca o datorie pe termen scurt sau ca o datorie pe termen mediu?

Multumesc aniticipat.
Linia de credit este datorie pe termen scurt. Sumele se acceseaza si se returneaza de multe ori in durata contractului.
si daca linia de credit este pe mai mult de un an?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Linie de credit pe termen scurt Ileana567 Ileana567 Buna ziua, Am urmatoarea problema pentru care solicit ajutor:Anul trecut, societatea a obtinut de la banca o linie de credit de 60000 lei cu termen de ... (vezi toată discuția)
E corect ? discover discover Buna seara , am urmatoarea prb : am un contract de descoperire cont (linie credit) ptr care peste o luna expira perioada de acordare si trebuie sa depun acte ... (vezi toată discuția)
Consecinte asupra girantului unei linii de credit pt firma alinabur alinabur Buna seara! as dori sa aflu ce se intampla atunci cand o persoana garanteaza sau gireaza cu un bun(cu un apartament proprietatea girantului) pt o linie de ... (vezi toată discuția)