Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cod cor director SA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cod cor director SA

va rog sa ma ajutati - nu stiu ce cod are in cor postul de director SA, acolo gasesc numai director SC
Societatile pe actiuni sunt tot societati comerciale, doar ca celelalte sunt cu raspundere limitata, deci puteti folosi acelasi COR 121004.
Fiind SA, banuiesc ca are un director general (121011) si mai multi directori de departamente ( comercial, productie, intretinere, financir-contabil etc.). Acestia din urma au codul 121004 (asa cum a zis "nicol.ilea"). In contractul individual de munca, la functie, veti scrie: director comercial-121004, director productie-121004 si asa mai departe.
In COR, la grupa minora 121, gasiti aceste functii de conducere.
nu stiu director productie, dar director comercial are un cu totul alt cod cor - 121017........
Aveti dreptate! Mea culpa!
Am vrut sa spun ca un director executiv (ex: director productie) daca nu are cod specific in COR puteti sa treceti 121004.
Asa mai avem: director vanzari-121018, director economic-121020 etc.
COR se schimba si se va schimba in continuare asa ca sa fim pregatiti.
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane
Consultati grupa 121 din COR si veti gasi cam tot ce va intereseaza. Incercati www.rubinian.ro m-i se pare cel mai bun site