Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cod COR_director firma (srl)
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cod COR_director firma (srl)

Buna ziua,
Am o nedumerire: se poate angaja cineva pe codurile din COR (actualizat) pe 121012/ 121005/ 121011/ 121029...? Intreb pentru ca toate fac parte din "SUBGRUPA MAJORÃ 12, GRUPA MINORÃ 121-Directori generali, directori din unităţi economico sociale mari şi asimilaţi - Conducători de unităţi economico-sociale mari (corporaţii)", iar firma nu este nici mare corporatie, nici nu are vreo legatura cu statul/sist. public (sub nici o forma). Este un SRL clasic care este la inceput...deci in nici un caz mare!
Daca stiti un alt cod din COR care sa defineasca un administrator al societatii ca Manager/Director Gen. si inca o persoana din afara tot pe un post de conducere similar...m-as bucura. Eu nu am gasit in COR decat in GRUPA MINORÃ 121 mai sus mentionata.
Astept un raspuns competent! :D

Multumesc anticipat,
Claudia D.
Cod 214945 - Administrator societate comerciala