Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Majorari si dobinzi de intirziere
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Majorari si dobinzi de intirziere

Un ONG detine un autoturism pentru care nu a achitat fondul de mediu.
Care era nivelul majorarilor si dobinzilor de intirziere pentru anii 2006 si 2007.
Niivelul acestora poate depasi suma datorata?
Neachitarea la termenul de scadenţă a taxei la Fondul de mediu se datorează dobânzi şi penalităţi de întârziere egale cu cele datorate pentru neachitarea la termen a obligaţiilor fiscale.

Aveti aici istoricul cotelor de majorari, dobanzi si penalitati de intarziere pentru neachitarea in termen a obligatiilor fiscale.
[ link extern ] /