Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara baiat de 14 ani
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara baiat de 14 ani

e posibil ,e legal tranferenta de bani pe numele copilui,daca deja are buletin?
anamiclea, utilizator
Daca va referiti la a depune bani pe numele unui copil, puteti face acest lucru, indiferent ce varsta ar avea. Daca vreti ca acel copil sa poata dispune de bani... intre 14 si 18 ani, minorul dispune (in general) de bunurile sale cu incuviintarea ocrotitorului legal... Dar intrucat nu ati spus mai nimic, nu am decat sa va dau urmatoarea adresa:
www.avocatnet.ro/content/for...
dr8, utilizator