Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... CONTABIL SRL
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

CONTABIL SRL

Am absolvit un curs de 3 luni de contabilitate. Intrebarea este daca pot tine contabilitatea pentru un magazin (SRL - produse alimentare si nealimentare) si doar pentru bilanturi sa inchei un contract de prestari servicii cu un expert contabil, care este baza legala?
Da. Doar pentru bilant colaborati cu un contabil membru CECCAR si pentru declaratia 101 cu un consultant fiscal. In rest puteti face dumneavostra daca ati capatat minimele cunostinte de contabilitate. Succes.