Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... cartea masinii
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

cartea masinii

Buna ziua
tatal meu are o mare problema si nu stim cum o putem rezolva.
in luna aprilie a depus avansul si 3 tichete"'rabla" urmand sa plateasca diferenta pana la venirea masinii din fabrica.
masina a venit la dealer, tata facuse intre timp plata diferentei catre dealer, si a ramas ca va fi anuntat in momentul in care ii vine si cartea masinii.
au trecut cateva luni si cartea inca nu a venit.
tatal meu a sunat la dealer sa intrebe care e treaba, dar nici un raspuns concret....doar amanari.
a sunat la fabrica si de acolo i-au spus ca in contul lor nu au fost virati decat banii de avans, nu si restul de bani, si ca nu vor elibera cartea pana nu au banii in cont.

Cum putem rezolva problema?
Reclamati la OPC ...si anexati copii de pe documente.