avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 428 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... cartea masinii
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

cartea masinii

Buna ziua
tatal meu are o mare problema si nu stim cum o putem rezolva.
in luna aprilie a depus avansul si 3 tichete"'rabla" urmand sa plateasca diferenta pana la venirea masinii din fabrica.
masina a venit la dealer, tata facuse intre timp plata diferentei catre dealer, si a ramas ca va fi anuntat in momentul in care ii vine si cartea masinii.
au trecut cateva luni si cartea inca nu a venit.
tatal meu a sunat la dealer sa intrebe care e treaba, dar nici un raspuns concret....doar amanari.
a sunat la fabrica si de acolo i-au spus ca in contul lor nu au fost virati decat banii de avans, nu si restul de bani, si ca nu vor elibera cartea pana nu au banii in cont.

Cum putem rezolva problema?
Cel mai recent răspuns: ContSters158230 , utilizator 13:57, 7 Iulie 2011
Reclamati la OPC ...si anexati copii de pe documente.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am o situatie legata de achizitionarea unei masini ... Dianam03 Dianam03 Buna ziua, Am o situatie legata de achizitionarea unei masini noi de la un dealer autorizat. Pentru inceput, mi-a fost cerut un avans minim pentru a putea ... (vezi toată discuția)
Rezolutiune contract auto Emilian7 Emilian7 Am decis achizitionarea unui nou vehicul prin programul Rabla , am vizitat diferite showroom-uri din Constanta iar masina care mi-a atras atentia a fost un ... (vezi toată discuția)
Programul rabla 2013 - proprietar diferit de persoana din talonul masinii angel_3ro angel_3ro Buna ziua tuturor! Ma ajutati cu un sfat? O sa cumpar o masina prin rabla 2013, stiu ca inca nu s-a stabilit nimic dar vroiam sa va intreb daca stiti din ... (vezi toată discuția)