Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Expertiza tehnica
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Expertiza tehnica

Am avut un accident de circulatie, in aurma careia am ramas cu masina avariata 100 %. Cel care a provocat accidentul a cerut exp.tehnica. Am facut contestatie la expertiza respectiva. Contraexperiza a fost facuta tot de acest expert. Se poate asa ceva??
Probabil ca Dvs ati formulat obiectiuni la expertiza efectuata. In acest caz expertul care a efectuat expertiza are obligatia sa raspunda la obiectiunile formulate.
Daca ati solicitat si instanta a dispus efectuarea unei noi expertize (contraexpertiza) aceasta se efectueaza de alt(i) expert(i).