Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Se poate circula cu permisul si talonul retinut?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Se poate circula cu permisul si talonul retinut?

Se poate circula cu o masina neverificata, cu talonul si permisul retinut ,numai cu o dovada, pe drumuri nationale?
Nu . In asemenea conditii masina nu se poate deplasa decat tractata, sau imbarcata intr-o masina de transport speciala.
Ce sanctiuni poate sa primeasca soferul masinii respective?