avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 485 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Se poate circula cu permisul si talonul retinut?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Se poate circula cu permisul si talonul retinut?

Se poate circula cu o masina neverificata, cu talonul si permisul retinut ,numai cu o dovada, pe drumuri nationale?
Cel mai recent răspuns: Izike , utilizator 15:14, 8 Iulie 2011
Nu . In asemenea conditii masina nu se poate deplasa decat tractata, sau imbarcata intr-o masina de transport speciala.
Ce sanctiuni poate sa primeasca soferul masinii respective?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

O masina fara itp valabil, poate fi tractata pe roti pe drumurile publice roadx roadx Foarte multa lume este confuza si cu pareri diferite, de aceea intreb aici, ca sa imi fie/sa ne fie clar, o data pentru totdeauna (cat legea actuala ce prevede ... (vezi toată discuția)
Re-intrare cu masina in romania dupa 6 ani, non-eu Madriannn Madriannn Salutari membrilor forumului! Am nevoie de ceva opinii \"avizate\" :sorry: pentru cazul urmator, e vorba de iesirea si reintrarea unui autoturism in ... (vezi toată discuția)
Ce documente imi trebuie ca sofer de transport marfa? CURALA CURALA Buna seara. Va rog mult daca ma poate lamuri cineva ce documente imi trebuie ca sofer de transport marfa cu o masina mai mare de 3,5 tone si daca imi trebuie ... (vezi toată discuția)