Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general bilant 30.06.2011
Discuție deschisă în Contabilitate în general

bilant 30.06.2011

deci sa inteleg:societatile :sorry:care la 31.12.2010 au Cifra de afaceri sub 35000euro nu vor depune la afp bilant la 30.06.2011?
OMFP nr. 2869/2010

ART. IV
Începand cu data de 1 ianuarie 2011, entitatile care in exercitiul financiar precedent au inregistrat o cifra de afaceri sub echivalentul in lei al sumei de 35.000 euro nu mai depun la unitatile teritoriale ale Ministerului Finantelor Publice raportari contabile in cursul exercitiului financiar. Pentru determinarea plafonului cifrei de afaceri se utilizeaza cursul de schimb valutar comunicat de Banca Nationala a Romaniei, valabil la data incheierii exercitiului financiar precedent.
Cornelia Tulpan, Contabil
daca o firma este infiinta in anul 2011 ce face depune bilant la iunie sau nu ?

am citit pe alt topic , multumesc
mihaelastir, utilizator
Nu depune raportari la 30 iunie, se specifica acest lucru pe site-ul ANAF, unde se descarca si programul respectiv. Astazi am vazut si eu aceasta precizare.