Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... somatie de plata
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

somatie de plata

am livrat marfa -piese auto - unei primariii pe baza a 3 facturi . Primaria a platit partial doar o factura , nu sa incheiat contract scris , pot solicita emiterea unei simatii de plata fata de debitoarea primarie ? Pot solicita si dobanda legala ? cum ?

citeste ou 5/2001, daca indeplinesti conditiile unei creante certe, lichide si exigibile, purcede la treaba
daca facturile sunt semnate.puteti face actiunea