Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... apartament dobandit in prima casatorie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

apartament dobandit in prima casatorie

Buna ziua tatal meu inainte de casatoria mamei mele a mai fost casatorit , in timpul casatoriei are un baiat, a luat un apartament stil rate sau cum era pe vremea aceea factura e pe numele lui ulterior tata sa despartit de prima sotie dar n-au mai facut partaju, sa casatorit cu mama si acum ar vrea sai faca act fratelui. cum trebuie facut ? act de vanzare ? sau act de donare? care ar fi varianta cea mai ieftina ?va multumesc .
cel mai rapid.. la notar. ca pret.. acum, oriunde ati merge e cam la fel ( de mult) ca si cost.
ii poate ceda sotiei ( fostei ) si apoi femeia sa faca ce vrea cu el.. sa-i vanda, sa-i doneze.. sa ramana fiului ei
va multumesc doamna gi_jane2 si doamna avocat stoaica ioana.