avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 255 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... solutie.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

solutie.

buna ziua,am terminat un proces pe fond,solutia si motivarea vin acasa sau trebuie sa le iau de la arhiva tribunalului.va multumesc..
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:24, 21 Iulie 2011
Vi se va comunica hotararea judecatoreasca acasa. Pentru legalizarea hotararii, dupa ramanerea definitiva, va trebui sa formulati cerere la instanta de fond.
Solutia, respectiv daca ati castigat sau pierdut, o puteti afla imediat dupa pronuntare, de la arhiva instantei.
Ultima modificare: Vineri, 15 Iulie 2011
ContSters103772, utilizator
Veti primi acasa /sediu unitatii, hotararea cu motivarea sentineti, din dosarul cauzei pe fond, in prima instanta.
solutia o puteti vedea in condica la arhiva instantei de fond. motivarea hotararii o vei primi acasa si de la momentul comunicarii aveti 15 zile sa promovati calea de atac.
multumesc pentru rasp.am inteles ca dureaza peste 30 zile
da, uneori dureaza chiar si 30 de zile, dar asa cum vi s-a spus, puteti verifica solutia data, pe portalul instantelor de judecata, [ link extern ] /

Alte discuții în legătură

Hotarare divort ileana1 ileana1 Poate cineva sa-mi spuna cam cat dureaza de la pronuntarea divortului pana primesc hotararea acasa?Concret divortul meu s-a pronuntat pe 12 decembrie 2007 si ... (vezi toată discuția)
Sentinta ramonel78 ramonel78 in cat timp se da o sentinta judecatoreasca? (vezi toată discuția)
Recurs lilicrin lilicrin Am depus cererea pt recurs dar cat dureaza pana o aproba sau cum imi dau seama ca este aprobata sau nu? (vezi toată discuția)