Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... solutie.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

solutie.

buna ziua,am terminat un proces pe fond,solutia si motivarea vin acasa sau trebuie sa le iau de la arhiva tribunalului.va multumesc..
Vi se va comunica hotararea judecatoreasca acasa. Pentru legalizarea hotararii, dupa ramanerea definitiva, va trebui sa formulati cerere la instanta de fond.
Solutia, respectiv daca ati castigat sau pierdut, o puteti afla imediat dupa pronuntare, de la arhiva instantei.
ContSters103772, utilizator
Veti primi acasa /sediu unitatii, hotararea cu motivarea sentineti, din dosarul cauzei pe fond, in prima instanta.
solutia o puteti vedea in condica la arhiva instantei de fond. motivarea hotararii o vei primi acasa si de la momentul comunicarii aveti 15 zile sa promovati calea de atac.
multumesc pentru rasp.am inteles ca dureaza peste 30 zile
da, uneori dureaza chiar si 30 de zile, dar asa cum vi s-a spus, puteti verifica solutia data, pe portalul instantelor de judecata, [ link extern ] /