Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... executorul judecatoresc trimite scrisoare recomandata?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

executorul judecatoresc trimite scrisoare recomandata?

Buna ziua,
am primit la cutia postala o instiintare pt a ridica o recomandata. Vreau sa va intreb daca imi poate veni de la executorul judecatoresc scrisoare recomandata?
Da, executorul judecatoresc poate trimite scrisoare recomandata.
nu suntem clarvazatori :D
recomandatele in general, nu prea sunt semn bun.. ori o amenda, ori de la financiar ca aveti datorii.. etc
Eu ma satept sa fie din partea unui executor judecatoresc, din alta parte nu prea vad de unde ar fi. Se poate sau acesta se prezinta numai personal?
e posibil sa primiti de la oricine un act trimis prins posta cu confirmare de primire. nu trebuie neaparat sa fie o notificare de la executorul judecatoresc.