avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 572 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contract de subinchiriere auto
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contract de subinchiriere auto

O societate comerciala are inchiriat un camion de la o persoana fizica in baza unui contract de inchiriere inregistrat la finante.
Acum aceasta societate doreste sa il subinchirieze unei alte societati comerciale .
Se incheie contract de subinchiriere sau de locatiune intre cele doua societati?
Cel mai recent răspuns: sc monterey srl , Contabil 22:16, 29 Iulie 2011
Daca in contractul initial este acceptata subinchirierea, atunci aceasta este solutia.
Daca nu, puteti face un act aditional la contractul initial.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de inchiriere, subinchiriere alina240 alina240 Buna ziua, Am o intrebare daca ma poate ajuta cineva. In calitate de SC am inchiriat un spatiu de la o PF. In contract nu este specificat nimic despre ... (vezi toată discuția)
Contract de închiriere cu clauza de subînchiriere adrian_velicu adrian_velicu Bună seara, Mă confrunt cu urmatoarea situatie: eu PF am un contract de inchiriere al unui apartament intr-un imobil, cu un SRL care a expirat la ... (vezi toată discuția)
Contract chirie intre pfa si srl, proprietar persoana fizica norna norna Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu raspuns la urmatoarea intrebare: -Persoana fizica P este proprietarul unui apartament A. -aceeasi persoana fizica are ... (vezi toată discuția)