Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contract de subinchiriere auto
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contract de subinchiriere auto

O societate comerciala are inchiriat un camion de la o persoana fizica in baza unui contract de inchiriere inregistrat la finante.
Acum aceasta societate doreste sa il subinchirieze unei alte societati comerciale .
Se incheie contract de subinchiriere sau de locatiune intre cele doua societati?
Daca in contractul initial este acceptata subinchirierea, atunci aceasta este solutia.
Daca nu, puteti face un act aditional la contractul initial.