Forum Discuţii juridice Executare silită marfa retinuta de locator
Discuție deschisă în Executare silită

marfa retinuta de locator

Am inchiriat un spatiu comercial iar dupa trei luni l-au demolat propietarii.Mi-au dat un alt spatiu in locul aceluia dar vanzarile din acel moment au fost la zero.Am inchis o saptamana iara cand am vrut sa deschid magazinul era sigilat cu tot cu marfa.Dupa doua zile au blocat si una din intrarile in magazin prin depozitarea unor cosuri de marfa.Am avut o discutie cu dansii spunandu-le ca nu doresc sa continui,ca am o garanie platita anticipat si nu am nici o pretentie decat sa-mi iau lucrurile si sa reziliem contractul avand in vedere ca ei sant cei care nu au respectat contractul,demoland obiectul contractului(spatiul).Nu m-am inteles cu dansii si nu stiu unde sa ma adresez sa pot sa imi iau lucrurile din magazin.Oare politia se pote implica?Ce pot sa fac in acest caz?Va multumesc anticipat!
va reomand sa luati legatura cu un avocat, sa-i puneti la dispozitie actele doveditoare si va va indruma sigur spre justitie,Ar fi calea de intelegere amiabila, dar cred ca nu este agreeata de proprietari.