Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... plangere impotriva ordonantelor de netrimitere in ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

plangere impotriva ordonantelor de netrimitere in judecata

Dupa ce a fost indeplinita procedura prealabila de plangere la prim-procuror care a fost respinsa, plangerea adresata instantei in temeiul art. 278 indice 1 C.p.p. trebuie depusa in cate exemplare? unul singur? sau cate unul pentru fiecare parte ce urmeaza a fi citata?
bardan, utilizator
Plangerea se depune intr-un singur exemplar.
Intr-un singur exemplar, pentru instanta. In penal nu exista obligativitatea depunerii de exemplare pentru celelalte parti.
Plangerea se depune intr-un exemplar, pentru instanta de judecata.
va multumesc frumos pentru clarificare ;)