Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... politia poate intra pe domeniul privat?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

politia poate intra pe domeniul privat?

buna ziua. o intrebare. daca eu iau o camera la un motel, hotel, popas, etc si chem o domnisoara "de ocazie" acolo, politia are voie sa intre in camera peste noi dat fiind ca e domeniu privat, in incercarea de a demonstra un soi de flagrant de prostitutie ?
Daca dragostea lor nu este insotita de o plata (remuneratie) nu se cheama prostitutie chiar daca persoana este cunoscuta ca practicanta a ..... acea partida putea fi un bonus fara plata si astfel nu se chema prostitutie NU?
@dstefan: nu inteleg drespre ce bonus vorbiti, probabil nu sunt la curent cu noile oferte de pe piata si domnisoarele ofera 3+1 gratis.
Daca domnisoara este prostituata, nu inseamna ca orice act sexual pe care il desfasoara este incriminat, daca o face,fara sa fie platita atunci nu este prostitutie. Poate avea chiar sot, iubit, de ce nu:D.
@vic24: clientul nu savarseste nicio infractiune daca intretine acte sexuale cu o prostituata. Totusi se poate lua o amenda daca actele se desfasoara in locuri publice, unde pot fi vazuti de alte persoane.
Intr-o camera, sunteti liber sa platiti pe cine doriti, cel platit savarseste infractiunea si isi asuma riscurile.
Exact aia am spus si eu , daca pacientul este: +1, adica fara remuneratie, si din placere, nu se cheama ...........
Adica , daca nu exista folosul remunerat, nu se cheama : conf. cu prostitutia.
pai si daca adevarul e ca s-au dat bani, cum poate politia proba asta ? cred ca politia nu va crede din vorbe ca nu s-au dat si va cauta sa demonstreze contrariul....
vic24, utilizator
Cum sa demonstrezi contrariul? e cuvant contra cuvant.
Fiind egali in fata legii ,cuvantul lor nu este mai presus de al nostru, probabil prin flagrant, credeti ca ar fi mai usor de demonstrat?