Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... dupa incheierea preavizului nu mi s-a virat ultimul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

dupa incheierea preavizului nu mi s-a virat ultimul salariu

Am si eu o problema, am terminat preavizul in urma cu doua saptamanii si azi trebuia sa iau ultimul salariu, dar nu l-am luat si nimeni din magazinul in care am lucrat pentru ca maine urmeaza invantarul, dar eu nu mai lucrez acolo de 2 saptamni, este normal sa imi opreasca si mie banii? Daca imi puteti spune si mie, multumesc
Faceți o sesizare la I.T.M.
Nu este normal .. depuneti o sesizare la ITM si/sau promovati o actiune in instanta.
Efectuare inventarului cred ca are ca scop scoaterea lipsa la inventar a dvs sau a a altor salariatii, in scopul compensarii sumelor de bani datorate ...:-/
freeelis a scris:

Nu este normal .. depuneti o sesizare la ITM si/sau promovati o actiune in instanta.
Efectuare inventarului cred ca are ca scop scoaterea lipsa la inventar a dvs sau a a altor salariatii, in scopul compensarii sumelor de bani datorate ...:-/

Pai n-a semnat fisa de lichidare?
ce anume reprezinta fisa de lichidare?am semnat doar demisia si atat
emil6702 a scris:

freeelis a scris:

Nu este normal .. depuneti o sesizare la ITM si/sau promovati o actiune in instanta.
Efectuare inventarului cred ca are ca scop scoaterea lipsa la inventar a dvs sau a a altor salariatii, in scopul compensarii sumelor de bani datorate ...:-/

Pai n-a semnat fisa de lichidare?

Nu are nicio tangenta semnarea sau nesemnarea fisei de lichidare cu angajarea raspunderii patrimoniale ... imi pare rau, ca nu gasesc acum ca sa-i pot da si numarul deciziei , dar intr-o actiune in instanta mi s-a reprosat ca angajarea raspunderii patrimoniale nu este conditionata de acest lucru , ci faptul ca raspunderea patrimoniala este guvernata de normele si principiile
raspunderii contractuale