avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 735 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... dupa incheierea preavizului nu mi s-a virat ultimul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

dupa incheierea preavizului nu mi s-a virat ultimul salariu

Am si eu o problema, am terminat preavizul in urma cu doua saptamanii si azi trebuia sa iau ultimul salariu, dar nu l-am luat si nimeni din magazinul in care am lucrat pentru ca maine urmeaza invantarul, dar eu nu mai lucrez acolo de 2 saptamni, este normal sa imi opreasca si mie banii? Daca imi puteti spune si mie, multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:29, 1 August 2011
Faceți o sesizare la I.T.M.
Nu este normal .. depuneti o sesizare la ITM si/sau promovati o actiune in instanta.
Efectuare inventarului cred ca are ca scop scoaterea lipsa la inventar a dvs sau a a altor salariatii, in scopul compensarii sumelor de bani datorate ...:-/
freeelis a scris:

Nu este normal .. depuneti o sesizare la ITM si/sau promovati o actiune in instanta.
Efectuare inventarului cred ca are ca scop scoaterea lipsa la inventar a dvs sau a a altor salariatii, in scopul compensarii sumelor de bani datorate ...:-/

Pai n-a semnat fisa de lichidare?
ce anume reprezinta fisa de lichidare?am semnat doar demisia si atat
emil6702 a scris:

freeelis a scris:

Nu este normal .. depuneti o sesizare la ITM si/sau promovati o actiune in instanta.
Efectuare inventarului cred ca are ca scop scoaterea lipsa la inventar a dvs sau a a altor salariatii, in scopul compensarii sumelor de bani datorate ...:-/

Pai n-a semnat fisa de lichidare?


Nu are nicio tangenta semnarea sau nesemnarea fisei de lichidare cu angajarea raspunderii patrimoniale ... imi pare rau, ca nu gasesc acum ca sa-i pot da si numarul deciziei , dar intr-o actiune in instanta mi s-a reprosat ca angajarea raspunderii patrimoniale nu este conditionata de acest lucru , ci faptul ca raspunderea patrimoniala este guvernata de normele si principiile
raspunderii contractuale

Alte discuții în legătură

Fisa de lichidare ContSters31759 ContSters31759 Buna ziua, Este obligatoriu sa se emita fisa de lichidare la incetarea raporturilor de munca? (vezi toată discuția)
Preaviz AnalyaYna AnalyaYna Buna ziua,sunt in preaviz,azi fiind ultima zi.Mi-au spus sa scriu o cerere de incetare a activitatii,ceea ce mie nu mi se pare chiar in regula.Stiu ca in ... (vezi toată discuția)
Posibilitate blocare salariu Se poate bloca plata integrala a salariului in cazul in care o persoana care are obiecte de inventar inregistrate in fisa personala nu le prezinta la ... (vezi toată discuția)