Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... amenzi ptr neasig locuintelor?
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

amenzi ptr neasig locuintelor?

va rog sa-mi spuneti de cand se aplica amenzi ptr. neasig. locuintelor. cine o aplica? va multumesc.
5 august.
Primaria.
2012?
Amenzile se pot aplica de catre primariille din orice localitate de la 05.08.2011.
@Adrian.Tudor
Toata lumea stie ca exista un procent foarte mare de locuinte neasigurate. Mult peste 50%. Astept cu nerabdare sa-mi dati un exemplu de amenda data pentru lipsa politei PAD.

:)
Stiti foarte bine ca polita PAD se poate incheia pana in august 2012. Abia atunci se vor putea da amenzi. Inteleg ca e profesia dvs de a convinge lumea sa incheie polite de asigurare dar nu trebuie sa va folositi de neadevaruri.

Ce este de facut in urmatorul caz: am facut asigurarea obligatorie a locuintei iar la o luna de la aceasta am vandut locuinta.Mai este valabila polita? Mi s-a spus ca nu mai e valabila si ca noul proprietar ar trebui sa-si faca alta polita.Asa e?