Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... nu vrea sa-mi inapoieze actele masinii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

nu vrea sa-mi inapoieze actele masinii

acte
Da masina? unde este? si pe ce motiv, doar asa?

Buna seara ..am si eu o problema...am avut o masina pe numele meu pe care am cedat-o cuiva prin procura vanzare...masina respectiva a fost preluata de la un domn care o luase prin liesing...noi am preluat liesingul si in toate actele apar eu si in actele masinii ...dar masina eu nu am declarat-o la financiar ..masina nu apare decat la politie..bun eu am anulat aceea procura si automat masina este din nou a mea...eu vreau s=o radiez sa scap de ea..dar celui care i-am facut procura nu vrea sa-mi dea actele pe motiv ca el a dezmembrat masina si ca ce rost are s-o mai radiez....ce pot face??eu tind sa cred ca el inca se foloseste de masina si nu a dezmembrat-o asa cum zice ....eu vreau mai mult so scot dse pe numele meu sa nu am prob cu impozitul mai tarziu si este ciudat totusi ca nu apar la financiar cuea si nici acs de 3 ani de zile de cand am cump nu mi-a venit nimik sa platesc....ce pot face???azi mi-a spus clar la tel chiar daca am anulat aceea procura si practic trb sa-mi dea actele si masina inapoi el nu o va face si nici nu am ce sa-i fac...chiar nu-l pot obliga cu nimik???chiar daca ii fac plangere la politie???va rog dati-mi sfat eu nu ma pricep deloc mai ales la acte pnt masini!!!