Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cumul pensie de urmas - salariu
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cumul pensie de urmas - salariu

as dori sa stiu, in cazul in care ma voi angaja pe 29 august, voi mai primi pensia pe luna septembrie? am citit in lege ce pensia de urmas nu mai este platita incepand cu luna urmatoare celei in care nu mai sunt indeplinite conditiile legale. insa as dori sa stium in cazul meu, de cand nu as mai primi pensia.
va multumesc!
Studentii pot cumula pensia de urmas cu salariul(fara restrictii).Gasiti raspunsul in acest topic:

www.avocatnet.ro/content/for...