avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 407 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA inregistrat in ROMANIA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA inregistrat in ROMANIA

Ca PFA inregistrat in Romania pot desfasura activitati si in alte tari membre UE?
Cel mai recent răspuns: ELLABV , utilizator 14:53, 18 August 2011
Sigur ca da, atata timp cat va declarati veniturile in tara este in regula.
- multumesc, dar pot sa-mi fac alt PFA in tara respectiva avand in vedere faptul ca am in Romania?
- cum credeti ca ar fi mai bine, eu urmand sa lucrez cu contract de colaborare pentru o firma?
Sigur ca puteti face un PFA si acolo sau ceva asemanator.
In Franta, de exemplu, se numeste auto-antrepreneur.
multumesc, va doresc o seara placuta
buna ziua,
as dori si eu lamuriri in ceea ce priveste un PFA inregistrat in romania la norma de venit, inscris in ROI, cu CIF.., ; se plateste in tara impozit, sanatate, pensie.
PFA desfasoara activitatea in Germania: ma intereseaza ce contract trebuie sa fac intre PFA -ul din Romanaia si cel din Germania?Unde trebuie inregistrat acest contract in Germania ? ce taxe platesc in Germania pt veniturile realizate la nemti, daca eu platesc taxe in romania?
alte informatii, va rog frumos
nu vreau sa am probleme cu statul german

Alte discuții în legătură

Contract prestari servicii sau colaborare???? misaaa misaaa buna ziua, as dori sa ma lamuriti si pe mine cu urmatorul caz: - P.F.A. vopsitor auto, norma de venit, inregistrat pt. operatiuni intracomunitare in ... (vezi toată discuția)
Pfa sau srl.........e posibil? cami78 cami78 Buna ziua , Eu si sotul meu locuim in Germania , dar avem si in Romania casa unde venim cand putem de des.Sotul meu lucreaza in Germania in IT .Intrebarea ... (vezi toată discuția)
Prestari servicii germania misaaa misaaa buna ziua, as dori sa ma lamuriti si pe mine cu urmatorul caz: - P.F.A. vopsitor auto, norma de venit, inregistrat pt. operatiuni intracomunitare in ... (vezi toată discuția)