Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... contract imprumut persoana fizica
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

contract imprumut persoana fizica

Buna ziua

Am un contract de imprumut care se apropie de scadenta. ce pot sa fac daca nu va fi onorat pana la data de scadenta .Contractul a fost autentificat la un notar public si este cu titlu executoriu general care in situatia nerestituirii imprumutului sa fie executat cu toate bunurile mobile sau imobile prezente si viitoare fara trecerea vreunui termen.

va multumesc
Buna ziua,
cu acel contract mergeti la un executor judecatoresc
fiind un titlu executoriu, puteti, ca la scadenta datoriei, sa procedati la executarea gajului general instituit asupra patrimoniului debitorului, dupa ce in prealabil, l-ati notificat. asadar, asa cum vi s-a sugerat si anterior, puteti cere executarea apeland la serviciile unui executor.