Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Noul Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Noul Revisal

Buna ziua,ce trebuie sa facem cu noul Revisal in sensul ca eu daca trebuie sa preiau datele din revisalul vechi, ceea ce la mine este o problema pentru ca eu nu am nici o data cu salariatii in calculatorul meu doar cei de la itm pentru ca s-a virusat calculatorul, eu ce fac in aceasta situatie ii bag din nou doar salariatii activi, manual in noul program Revisal, ce ma sfatuiti sa fa, va rog ajutati-ma , am mai discutat pe aceasta tema si altadata dar acum ce trebuie sa fac cind va trebui sa instalez noul Revisal. Multumesc.
Trebuia sa va recuperati baza de date transmisa de a ITM ... in aceste conditii, cred ca se putea prelua de noua versiune datele respective ...
Buna ziua,
Este obligatoriu ca de astazi sa se trimita datele in Revisal versiunea 5.0? Am incercat preluare date din versiunea prededenta si imi da erori.
Trebuie sa trimit o incetare de contract si nu merge Revisalul nou.
astept un raspuns.
Va multumesc.
Inregistrati incetarea pe versiunea veche si transmiteti asa ... se pare ca inca functioneaza si preluarea pe versiunea veche a REVISAL-ului ....
va multumesc. Asa am facut pana la urma.
Micaela Tudor a scris:

Buna ziua,
Este obligatoriu ca de astazi sa se trimita datele in Revisal versiunea 5.0? Am incercat preluare date din versiunea prededenta si imi da erori.
Trebuie sa trimit o incetare de contract si nu merge Revisalul nou.
astept un raspuns.
Va multumesc.

Si mie mi-a dat erori. Am instalat pe alt calculator din nou revisalul incepand cu prima versiune, dupa care am pus fisierul mdb si am inceput actualizarile in ordine 3,4,5,6,7. Dupa asta ma putut prelua cu succes.