Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... cheltuieli deductibile
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

cheltuieli deductibile

Am achizionat materiale pt. cabinet (psihologic) din strainatate. Factura este in limba germana, iar sumele in euro. Pot introduce factura la cheltuieli?
In principiu da; totusi daca exista produse cu valoare peste 1800 si durata normala de utilizare > 1 an, acestea trebuie sa le treceti pe ch treptat (se amortizeaza treptat).