avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 217 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Frauda site
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Frauda site

In urma cu 6 luni m-am inscris pe un site.
si am instalat bannerele lor pe siteul meu, dupa cateva luni am strans 100 euro care era limita pe care trebuia sa o depasesc pentru a putea scoate banii. Am cerut acum cateva luni banii insa fara vreo actiune din partea lor. Acum vad ca nu mai exista acest site.

Se mai poate face ceva pentru recuperarea banilor ? Nu am semnat decat contractul lor digital atunci cand m-am inregistrat in sistem.
Ultima modificare: Joi, 18 August 2011
Alin Popescu, administrator
Cel mai recent răspuns: alexandrugroza , utilizator 23:32, 18 August 2011
Site-ul nu este disponibil, insa am o vaga idee cu ce se ocupa. Ca sa nu va dau raspunsuri gresite, sau partial corecte, scrieti va rog mai multe detalii. Care era activitatea dvs pe acest site, ati investit si bani? Ati citit regulamentul lor? Sau macar TOS(regulament de utilizare).
alexandrugroza a scris:

Site-ul nu este disponibil, insa am o vaga idee cu ce se ocupa. Ca sa nu va dau raspunsuri gresite, sau partial corecte, scrieti va rog mai multe detalii. Care era activitatea dvs pe acest site, ati investit si bani? Ati citit regulamentul lor? Sau macar TOS(regulament de utilizare).


Citisem despre acest site ca de prin 2009 au inceput sa apara primele zvonuri ca nu sunt de incredere.
alexandrugroza a scris:

Site-ul nu este disponibil, insa am o vaga idee cu ce se ocupa. Ca sa nu va dau raspunsuri gresite, sau partial corecte, scrieti va rog mai multe detalii. Care era activitatea dvs pe acest site, ati investit si bani? Ati citit regulamentul lor? Sau macar TOS(regulament de utilizare).


Citisem despre acest site ca de prin 2009 au inceput sa apara primele zvonuri ca nu sunt de incredere.
m-am inscris ca publisher, le luam codul generat de ei si le afisam pe siteul meu bannerele lor. Din pacate dupa 5-6 luni de munca asa te rasplateste mediul online. Din fericire nu am investit bani nici in siteul meu pe care afisam bannerele nici in sistemul lor.
m1ha1g a scris:

m-am inscris ca publisher, le luam codul generat de ei si le afisam pe siteul meu bannerele lor. Din pacate dupa 5-6 luni de munca asa te rasplateste mediul online. Din fericire nu am investit bani nici in siteul meu pe care afisam bannerele nici in sistemul lor.


Spuneati in priimul post ca ati semnat un contract "digital"...ei bine ....ce spunea acel contract, l-ati citit pana la capat? Majoritatea persoanelor cand se inregistreaza pe un anume site, accepta orice, fara sa citeasca, fara sa se documenteze daca e bine sau nu sa fie de acord cu termenii si conditiile puse.

Alte discuții în legătură

Frauda site ptc-romania.com m1ha1g m1ha1g impreuna cu cativa colegi va facem aceasta sesizare cu privire la frauda facuta de siteul online PTC-romania.com aceea de a nu mai trimite banii in conturile ... (vezi toată discuția)
Script ref. reclame Cabinet de Avocat - Torok Andrei - Octavian Cabinet de Avocat - Torok Andrei - Octavian Imi putei perimte, va rog, sa scriu si sa accesez forumul fara sa arunc laptop-ul pe fereastra. Va rog? Reclama care, mai nou, apare pe toata pagina cu ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa facultate casyana casyana buna ziua...am si eu o intrebare si m-as bucura daca mi-ati putea oferi cateva sfaturi...lucrurile stau asa: m-am inscris la o facultate in anul universitar ce ... (vezi toată discuția)