avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 403 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA de plata stabilit suplimentar
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA de plata stabilit suplimentar

In urma CIF s-a stabilit prin RIF si decizie de impunere plata unei obligatii de plata suplimentare (TVA). Intrebarea mea este daca aceasta suma se va trece in decontul TVA sau se plateste direct avand in vedere ca ea este deja inregistrata in fisa contribuabilului? Va multumesc
Cel mai recent răspuns: mirelanicola.72 , utilizator 06:36, 25 August 2011
Multumesc fff mult!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decizia de impunere in urma inspectiei fiscale kamy_nora kamy_nora Buna ziua, Am avut un control fiscal in urma caruia am primit o Decizie de Impunere cu un impozit pe profit suplimentar de 704 lei cu dobanzi de 196lei si ... (vezi toată discuția)
Solicitare rambursare tva-decont ramona chisalita ramona chisalita Buna seara. In situatia in care, ca urmare a solicitarii rambursarii TVA, s-a stabilit de catre inspectorii de la finante ca o parte din TVA nu este ... (vezi toată discuția)
Regularizari taxa colectata cristyna_i cristyna_i Buna ziua, Va rog sa imi spuneti daca la primul decont depus vreodata la o firma privind taxa pe valoare adaugata se face regularizaretaxa colectata. ... (vezi toată discuția)